קידום אתרים
בניית אתרים
אחסון אתרים
כתיבה שיווקית
שיווק באינטרנט
קורס קידום אתרים
פרסום באינטרנט
אודות
צור קשר

 

 

 

   

אחסון אתרים

 

מה זה אחסון אתרים? זה מחסן וירטואלי בו מאוחסנים האתרים על גבי שרתים. בכדי שאתרים יוכלו לעלות לרשתולהיות נגישים לציבור הגולשים בכל עת, הם חייבים תמיד להיות מחוברים לתשתיות האינטרנט ומאחר וכל חברה שניה כיום ולמעשה כל ילד בן 16 מנהלים אתר, לא כל אחד הולך ומשקיע הון בשרת, ברכישת התוכנה, תפעול ותחזוקת שרת. לכן, יש חברות אשרמתמחות באחסון. מדובר על חברות המתמחות בחומרה, חממות שרתים, בתי עסק אשר בנויים על אספקת תשתיות רחבות לאינטרנט או חברות קטנות שמרכז הפעילות שלהם היא אחסון אתרים.


אחסון אתרים בארץ:

כאשר בונים אתרים חברה או פורטל אתרים, יש את האופציות לעבוד עם חברות אחסון אתרים בארץ או בחו"ל. כאשר מדובר על אתרים בעברית או פשוט אתרים שפונים בעיקר לקהל המקומי, אתרים א/רהסיומת שלהם היא של הרשת המקומית IL.CO חשוב שהאתרים הללו יאוחסנו על גבי שרתים מקומיים שכן אז תהיה להם עדיפות במנועי חיפוש מקומיים (גוגל ישראל).


אחסון אתרים בחברות בינלאומיות:

כאשר האתר הוא באנגלית והסיומת שלו היא סימת אתרים בינלאומית COM אזי ניתן לפנות לחברות אחסון אתרים בארץ או לחילופין לחברות אחסון אתרים בחו"ל. שני המודלים של חברות אחסון אתרים יכולות להעניק בדיוק את אותו שירות. כאן זה כבר שאלה של מחיר ושל העדפות מתוך נוחות, הכרות או המלצות על חברת אחסון אתרים זו או אחרת. אך כאשר חברה העובדת בישראל פונה לשוק זר ספציפי, כמו למשל חברה הממוקמת בתל אביב אבל מפעילה שירות אותו הוא מקווה לשווק לקהל הבריטי והיא מקווה להגביר את החשיפה, המודעות ואף הצריכה און ליין באמצעות האתר, במקרה הזה כמובן שחובה להעניק לאתר סיומת של אנגליה, היינו UK.CO במקרה הזה חשוב שהאתר או האתרים יאוחסנו על שרתים מקומיים של הרשת באנגליה בכדי לתתלהם עדיפות באיזורי הגלישה המקומיים.


אחסון אתרים בתשלום:

כאשר מדובר על אחסון אתרים בתשלום בחברות ישראליות, ניתן לאחסן אתרים בתמורה לתשלום אחסון יומי קבוע מראש, סך המתחיל לרוב ב-2.5$ דמי אחסנה יומיים. סכום זה מכסה אחסנת אתר על שרתים, תמיכה טכנית ותחזוקה שוטפת של השרת על ידי חברת אחסון אתרים. בעלי האתר כלל אינם צריכים לדאוג או לפעול בשום דרך שהיא בכל הנוגע לשרת. עבור בעלי אתרים, בעיקר בעלי אתרים חדשים, אשר אינם רוצים לשלם את הסך המדובר מידי חודש תמורת אחסון אתרים - יש עוד אופציה: אחסון אתרים תמורת להקצאת שטח פירסום של מנוע החיפוש גוגל GOOGLE. כך שבעל האתר לא מוציא ולא אגורה אחת שחוקה על אחסון אתרים מרגע שהאתר עולה לאוויר ואילו חברת אחסון אתרים, אשר עובדת מול מנוע החיפוש והיא זו שמבצעת את התיווך, היא מרוויחה ממנוע החיפוש תמורת שטח הפירסום שהיא מקצה לו. מנוע החיפוש מבחינתו משלם לחוות השרתים או לחברת אחסון אתרים מאחר והיא נותנת לו שטח פירסום דרכו היא יכולה להגיע לגולשים ולהעביר אותם ללקוחות המשלמים לו תמורת הפניית גולשים לאתרים שלהן. כך בעצם, כל צד יוצא נרווח.